Výzva pro majitele kanalizačních přípojek

Upozornění uživatelů kanalizace na nevhodné vypouštěné látky a nutnost provedení jarní údržby šachet.

V pondělí 8. května mezi 9.00 a 10.00 hodin přitekla do naší čističky odpadních vod neznámá chemická látka. Okamžitě jsme začali celodenně vzduchovat, aby nedošlo k nefunkčnosti čističky. Vzduchování, které podporuje činnost bakterií, je nyní puštěné celodenně, takže stoupá spotřeba elektrické energie. Tím samozřejmě stoupají náklady, ze kterých se počítá stočné na následující rok. Důrazně upozorňuji uživatele kanalizační sítě, že do šachet patří pouze odpadní vody z domu, které mohou obsahovat běžné čistící prostředky. Je zakázáno do kanalizace pouštět vodu z bazénů a chemické látky na jeho čištění, přečerpávat dešťovou vodu a vodu ze septiků. Seznam nevhodných látek je na webu obce.

Dále apeluji na to, aby majitelé nemovitostí provedli běžnou údržbu šachet. V pokynech firmy Presskan, jejichž převzetí každý potvrdil podpisem, je mimo jiné uvedeno, že je nezbytné minimálně jednou za 2-3 měsíce omýt proudem vody zařízení uvnitř šachty (čidla, čerpadlo). Celé pokyny jsou na webových stránkách obce.

Vytvořeno: 12. 5. 2023
Poslední aktualizace: 12. 5. 2023 17:14